XML veren firmalar 2021

18
4928

XML Entegrasyonıu günümüz e-ticarette olmazsa olmaz kullanılan tekniklerden biridir.

Daha önce XML nedir? yazımızda bahsettiğimiz gibi e-ticaret sektöründe firmaların öncelikle yapması gereken şey bir XML ENTEGRASYONU kullanmak.

Peki XML entegrasyonu ne işe yarar?

XML, excel mantığı ile çalışır yani basit olarak bir excel dosyasıdır.Bu dosya da firmaların ismi,mallar,malların cinsi,miktarı,girdileri-çıktıları gibi bir çok bilgiyi barındırır.

XML Entegrasyonu sayesinde hiç bir stok maliyetine girmeden sizin yerine bunu XML Veren Firmalar üstlenir,ve bütün stokları kendileri tutar. Ve buna bağlı olarak gerekli fiyat güncellemeleri ,stok durumunu(ürün giriş ve kalan miktarları),ürün hakkında bilgileri ve ebatları otomatik olarak yapar ve güncellerler.

Eğer XML entegrasyonu sistemi ile çalışmazsanız bütün bu işlemleri tek tek girip uğraşmak işlerinizi uzatacak ve hatalara sebep verebilir.Böyle hatalarla karşılaşmamak siz ve müşteriniz aranızda sadık ve olumlu bir etki bırakmış olacaktır.

XML entegrasyonu sayesinde dosya güncelleme hataları sıfıra iner.Eğer dosyalarını güncelleme aşamasında gecikmeler yaşarsanız müşterinizle ya da ticarete konu olan kişi arasında problemleriniz çıkabilir.Bu da size müşteri kaybına sebep olabilir.

 

XML entegrasyonu seçerken nelere dikkat edilmeli?

 • Entegrasyon sistemini seçerken iyi bir yazılım seçmeye dikkat edin.
 • Bir çok entegrasyon sistemi vardır(ücretli ve ücretsiz),bunları iyi analiz edip sizin için hangisinin en verimli olabileceğine dikkat edin.
 • Entegrasyon sistemini alacağınız firmayı özenle seçmelisiniz.
 • Seçeceğiniz firmanın kargolama maliyetlerine dikkat edin.
 • Yine seçeceğiniz firmada ki referanslarına bakın.
 • XML sağlayıcısının ürünlerinin kalitesine dikkat edin.

XML – VEREN FİRMALAR 2021 LİSTESİNİ KATEGORİLER HALİNDE GÖRMEK İÇİN  AŞAĞIDA BULUNAN LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

“sizde firmanızı eklemek için iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

Diğer XML veren firmalar ;

XML Veren Firmalar

Elektronik XML veren firmalar

Ev Tekstili XML veren firmalar

Mutfak Gereçleri XML veren firmalar

Mobilya XML veren Firmalar

Kozmetik XML veren firmalar

Spor Ürünleri XML veren firmalar

TV ürünleri XML Veren Firmalar

Anne Bebek Ürünleri XML Veren Firmalar

 

18 COMMENTS

 1. Pek çok sektörde XML veren firmalar var 2020 güncel ilanlarda. Hangisini seçeceğime karar veremedim bir türlü. Bebek giyim iyi kazandırıyor diyorlar bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilir mi acaba bu sektöre girilir mi. Instagram ve Facebook sayfalarımdan satış yapabilir miyim müşterilerimi XML bayilik e-ticaret siteme yönlendirip?

  • Bebek giyim sektöründe XML bayilik işine girebilirsiniz, kar marjı yüksek tavsiye ederim. Tek ve ön önemli hususlardan birisi geri dönen kargolar. Geri dönen kargolarında bir bedeli oluyor ve bebek ürünlerinde iade biraz fazla geldi bana diğer sektörlere göre. Yani ev gereçlerinde çok sıkıntı yaşamıyorsunuz ama sonuçta görüp denemeden alınan bebek giysisi olmayabiliyor. Sonuçta iade işlemleri ile uğraşmayı göze alarak girin bu sektöre. Beni uyaran olmadı başlarda baya sıkıntı yaşadım bu sürpriz yüzünden.

  • Sosyal medya hesaplarını tabiki kullanabilirsiniz hatta en etkili silahlar diyebilirim XML satış modelinde. Benek giyim sektöründe de siz pek birşeyle uğraşmıyorsunuz ama müşteri ile uğraşmak ve dönen siparişler can sıkabiliyor. Mutfak araçları alanında ben daha iyi kazanç sağladım ama tabi sizin sosyal medya hesaplarınız ve ilgi alakanız hangi sektöreyse oradan başlamalısınız. Severek yapıp ilgileneceksemiz benim şahsi fikrim para kazandıran karlı bir iş.

 2. XML ile bende kazanabileceğime inandım yorumları okudukça. Sosyal medya fenomeni değilim ama hobi olarak büyüttüğüm instagram sayfamda satış yapabileceğime inanıyorum. Stoklu çalışma işini nasıl yapıyorsunuz peki arkadaşlar. Ben ev tekstili ve daha çok tablolar ile ilgili satış potansiyelim olduğunu düşünüyorum. Bunların kargo süreçlerinde nasıl anlaşma yapabiliyoruz?

  • Stok ve kargo işlemleri ile uğraşmanıza gerek yok bu modelde. Zaten xml bayi olmanın mantığı bu kendi komisyonunuzu ekleyerek satış yapıyorsunuz, müşteri buluyorsunuz. Evinizde, deponuzda stok yeri ayarlamaya ihtiyacınız yok.

 3. Arkadaşlar xml de bir yazılım kullanımıdır. İş yerlerinizde kullandığınız stok kontrol yada sipariş takip erp yazılımları gibidir. Üreticinin stok miktarları ve fiyatları sitenizde görünüyor siz sadece satış ile ilgileniyorsunuz. Kendinizi satışa konsantre ediyorsunuz.

 4. Arkadaşlar sadece giyim ile kendinizi sınırlandırmayın. Eğer satış yapabileceğiniz sosyal çevre yada gerçek çevre (eş, dost, akraba vb. ) sahipseniz bu işte para var. Mutfak gereçleri olur, bebek giyim olur, iç giyim olur, ev eşyası olur, hırdavat olur size kalmış. Yeterki potansiye müşteriye ulaşabilin. Siz sadece aracısınız bu işte ve uğraşırsanız hem ek gelir olur tutarsa ama ana gelir kapısı bile olabilir.

 5. Arkadaşlar bu işte başlangıçta ne kadar sermaye koymak gerekiyor. Yazılım bilmiyorum tüm işleri bir yazılımcı tutup yaptırmak mı gerekiyor yoksa paket olarak mı satışı yapılıyor bu xml e-ticaret yazılımlarının. Konu hakkında bilgili arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

  • Çoğu firma size yazılımı kendisi kuruyor. Yazılıma para vermiyorsunuz tek gider host ve domain masrafı oda fazla birşey tutmaz. Yatırım maaliyeti olarak anlaşacağınız firma belli bir bakiye yüklemenizi isteyebilir. Siparişten kazanırsınız sizin bakiyenizden düşüm yapılır. Yani peşin ödeme yapmak gibi. Onun da bir minimum tutarı vardır takribi 1.000 tl de olabilir rakam daha çok da firmasına göre.

  • İsterseniz özel tasarımlar yaptırabilirsiniz ama bu maaliyetleri arttıracaktır. Bayilik alacağınız firmadan çözüm sağlamak en ekonomik yada ücretsiz çözüm olabiliyor. Ödeme ayarları, mail ayarları, kargo ayarları ve benzer işlemler hakkında bilginiz yoksa sizi zorlayabilir. Uzman bir kişi ile başlangıçta çalışmak yada bayi olacağınız firmadan destek almanızı öneririm.

 6. Merhabalar viltrin.com olarak XML bayiliğimiz bulunmaktadır. E-ticaret sektörüne yeni adım atan ilk etapta büyük yatırımlar yapmadan binlerce ürün satışını web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. viltrin.com olarak bu düşüncede olan iş ortaklarımıza önerim almış olduğunuz XML bayiliklerin ETBİS sistemine kayıtlı olup olmadıklarını kontrol etmeleridir. Sağlıcakla…

  İletişim: siparis@viltrin.com.tr

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here