XML nedir?

0
488

Xml Entegrasyonu e-ticaret siteleri faaliyetleri için kolaylık sağlayan,excell’in biraz daha gelişmiş bir sistemidir. XML sayesinde bir e-ticaret sitesinin başka bir platformdan ,e-ticaret sitesinden ya da başka bir ürün kaynağından bilgileri otomatik olarak alması-çekmesi anlamına gelmektedir.

Örneğin siz beyaz eşya satıyorsunuz.Beyaz eşya distribütörü veya dağıtıcısı size bir XML bilgisi,datası verir.Bu bilgi sayesinde onun her yeni ürünü sizin sitenize direkt olarak entegre edilebilir hatta fiyat güncellemeleri otomatik olarak sizin e-ticaret sitenizde de güncellenir. Ve en önemlisi günlük stok (miktar) güncellemeleri sizin e-ticaret sitenizde de aynı şekilde güncellenir. Bu sayede sizde bu kaynaklardan XML aktarımları yaparak sayfanızın ürünlerinizin güncel kalmasını,fiyatların doğru olmasını ve stok miktarlarının doğru olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bu sistem olmasaydı 100lerce,1000lerce olan bu ürünlerin stoklarını güncellemek epey güç ve zaman alacaktı.Ve en önemlisi bunları bu sistemsiz şekilde yaparak hata yapma olasılığınız kat ve kat artmakta olurdu.Bu da müşteri ile sizin aranızda kötü sonuçlara yol açabilirdi,müşterilerinizi kolay bir biçimde kaybedebilirdiniz.

XML Veren Firmalar için TIKLAYIN

Dropshipping Nedir ?

Stoksuz e-ticaret (Dropshipping) Avantajları

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here