E-ihale nedir

Ticaret Bakanlığının e-ihale uygulaması ile gümrükte kalan araç ve eşyaları satın alabilirsiniz.www.eihale.gov.tr adresinden ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ihaleleri inceleyebilir,teklif verebilir ,dilerse teklif vermek istediği araç ve eşyaları yerinde görebilir,ihaleye çıkış bedelinin %10’u kadar teminatı e ihalenin banka hesabına yatırarak ihaleler katılabilir ve ihale sonuçlarını görebilirsiniz.

Verdiğiniz teklif en yüksek ilk 2 teklif içerisinde değilse yatırdığınız teminat hesabınıza geri ödenir.

Kazandığınız ihalenin bedelini e ihale banka hesabına yatırdıktan sonra eşya ya da aracınızı bulunduğu yerden teslim alabilirsiniz.

 

E-ihale gümrük ve ticaret bakanlığının bir uygulamasıdır.Taşiş tarafından yönetilmektedir.Bu platforma herkes üye olabilir ve herkes ihalelere katılabilir.İşlemler tamamen dijital ortamda yapıldığı için size çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.E-ihale işlemlerine gerçek ve tüzel kişiler başvuru yapabilir ve azami teminat tutarı ise 10.000 TL’den fazla olamaz.

e-ihale sisteminde ki canlı teklif verme ve araç satın alma örnek videolarımızı aşağıdan izleyebilirsiniz ;

 

 

 

e-ihale güncel araç ihalaleri için tıklayın

e-ihale güncel eşya ihaleleri için tıklayın

E-ihalenin amacı nedir?

Tasfiyelik hale gelmiş eşyaların satışlarının elektronik ortama taşınarak satışlara katılan kişi sayısı ile rekabetin daha da arttırılması ve bu suretle tasfiyelik eşyadan elde edilen gelirlerin artırılması amaçlanmaktadır.

E-ihaleye nasıl girilir?

e-ihale sistemine www.eihale.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca android ve iOS destekli uygulamaları indirerek e-ihale sistemine ulaşabilirsiniz.

E-ihaleye girmek için ne yapılması gerek ?

www.eihale.gov.tr ye girdikten sonra  “Üye ol” bölümünden kayıt olunur ve ihalesine katılmak istediğiniz araçlar için gerekli teminat bedelinin e-ihale uygulaması için döner sermaye adına açılmış banka hesabına yatırılması gerekmektedir.Üyelik işlemlerini Android veya iOS destekli mobil uygulamalardan da yapabilirsiniz.

Tüzel Kişi Üyelik İşlemleri

Tüzel kişiyi temsile yetkili kişi tarafından “Üyelik Başvuru Formunun” imzalanarak imza Sirküleri (Aslı ya da Noter Onaylı Örneği), Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi (Noter Onaylı Örneği) ve E-ihale Üyelik Sözleşmesi (Her Sayfası İmzalı) ile beraber iadeli taahhütlü olarak Merkez Tasfiye İşletme Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. (Belgelere ulaşmak için adresini ziyaret ediniz.)

E-İhale Sistemine Üye Olurken Ücret Ödeniyor mu ?

Hayır ödenmiyor,tamamen ücretsiz.

Teminat bedelini nasıl ve nereye yatırmam gerekiyor?

Üyeler tarafından sistem üzerinde kullanılacak teminat ve satış bedelleri

Vakıfbank Hesap No: 00158007301516475 (IBANTR36 0001 5001 5800 7301 5164 75) iban veya hesap numaralarına havale, EFT, ATM ya da şubeden yatırılabilmektedir. Hesaplara yatırılan tutarlar e-ihale kullanıcı hesaplarına tanımlanmaktadır. (EFT işlemlerindeki gecikmeler bankanın sorumluluğunda bulunmaktadır.).Ayrıca Kredi kartı ile teminat yatırma imkânı bulunmamaktadır ve Teminat bedelini şube ve ATM’lerden yatırırken TC kimlik numaranız ile birlikte yatırmanız, EFT yolu ile yatırılacak miktarlar için ise transfer edilecek tutarın ihaleye girecek kişi adına açılmış banka hesaplarından yatırılması gerekmektedir.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *