Dropshipping Nasıl Yapılır ?

1
832

Günümüzde fazlasıyla adından söz ettiren Dropshipping ne demek? Dropshipping kavramının ne olacağına değinecek olursak Dropshipping, en temel anlamda fiziksel ürünlere sahip olmaksızın ürünleri satabileceğiniz bir iş modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir bakıma ürün tedarikçisi herhangi bir ürün satın aldığında ürün direkt olarak müşteriye yollanacaktır. Dropshipping çalışma mekanizmasını özetleyecek olursak şu adımları söyleyebiliriz:

  • Müşteriler ürünleri perakendeciden alır,
  • Perakendeci ürünü tedarikçilerden sipariş etmektedir,
  • Tedarikçi ürünü müşteriye iletir

Ticari anlamda çok önemli yere sahip olan Dropshipping kavramının daha da yaygınlaşacağı bilinmektedir. Buna göre özellikle de Dropshipping nasıl yapılır konusu da bir hayli önem kazanmıştır. İşte Dropshipping yapmak için gerekli adımlar:

  • Dropshipping işletmesi için fikir üretmek,
  • İşiniz ile alakalı alan adı almak,
  • Online bir mağaza kurmak,
  • Detaylara karar vermek,
  • Mağazayı pazarlamak

Bu gibi adımları çok iyi biçimde takip eden kişilerin online ticaret anlamında Dropshipping olayını son derece verimli biçimde gerçekleştireceği de bilinmektedir. Bu kapsamda özellikle de online ticarete atılacak kişilerin bu iş sürecini çok iyi takip etmeleri ve neticesinde de müşteri kitlesini oluşturarak hangi alanda hizmet edeceklerine de doğru karar vermelidirler.

dropshipping nasıl yapılır 2020

Dropshipping Nasıl Yapılır 2020

Son zamanlarda artmakta olan teknoloji hareketliliğinin bir adımı olarak e-ticaret işlemlerinde Dropshipping kavramı da oldukça talep görmektedir. Özellikle de 2020 yılı içerisindeki dış faktörlerden kaynaklı olaylar neticesinde hemen herkesin e-ticaret sitelerine yönelmeleri bu anlamda Dropshipping yapmak isteyen kişilerin sayısını da bir hayli artırmıştır. Bu anlamda Dropshipping nasıl yapılır 2020 yılında sorulan en sık sorular arasında yer almaktadır. Belirttiğimiz üzere Dropshipping işi yapmak için bir fikir üretilmesi, iş ile alakalı olarka alan adının alınması, online bir mağaza kurulması ve çeşitli detayların da belirtilerek zaman geçtikçe mağazanın pazarlanması gerekmektedir.

En temel anlamda çok talep edilen e-ticaret sitelerinde örneğin Amazon, Hepsiburada, Trendyol gibi sitelerde online mağaza açarak satış yapılması Dropshipping kavramının bir karşılığıdır. Bu anlamda kişilerin Dropshipping yapması kapsamında önemli kriterlerinden biri de pazarlama olayıdır. Müşteri kitlesine uygun biçimde ürünlerin doğru tercih edilmesi ve bununla birlikte web sitelerinin ayarlanarak seo ayarlamalarının da yapılması internet üzerindeki müşteri taleplerini de artıracaktır.

Amazon Dropshipping Nedir ?

Amazon Dropshipping son 1 sene içerisinde en çok talep edilen online ticaret kavramlarından biridir. Amazon dropshipping nasıl yapılır sorusunun karşılığı olarak da yine öncelikle Amazon.com internet sitesi üzerinde satıcı hesabının oluşturulması gerekmektedir. Ardından ise ürünlerin bir program vasıtasıyla ya da manuel biçimde Amazon Kanada ya da Meksika tarafında satışa sunulması gerekmektedir. Bu kısımda önemli bir kriter ise ürünlerin satış listesine eklenmesi ile Amazon.com sitesi üzerindeki fiyatlara ek biçimde %15 oranında Amazon’un ürün birimine vergisidir. Bu anlamda sizler de Amazon dropshipping hesap açma işleminin ardından iyi bir strateji ile birlikte müşteri kitlesinin oluşturulması ve açılan mağazanın da iyi biçimde pazarlanması gerekmektedir.

 

Türkiye’de Dropshipping

Belirttiğimiz üzere dropshipping faaliyetlerinin son zamanlarda artış göstermesi ile birlikte hemen her ülkeden, her şehirden kişilerin online ticaret siteleri üzerinde online mağaza açtıkları da gözlemlenmektedir. Pasif gelir kaynağı olarak da nitelendirilen ve sıfır sermaye ile maksimum kazanç sisteminin oluşturulması hedeflenen bu kapsamda kişilerin çeşitli hedefleri de bulunmaktadır. Nitekim Türkiye’de dropshipping kavramı da yine giderek artarak devam etmektedir. Sizler de Amazon başta olmak üzere diğer birçok online ticaret sitelerinde de mağaza açarak kendinize ek gelir kaynağı sağlayabilirsiniz.

 

Dropshipping beraberinde bir çok avantaj ile beraber ile gelir, Dropshipping Avantajlarını okumak için yazımıza gidin.

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here