Depolama ve Tedarik Zinciri

0
789

Depolama ve Tedarik Zinciri

 

Depo “malların ve malzemelerin verimli depolanması ve taşınması için planlanmış bir alandır”
Tedarik zinciri, mal ve malzemelerin bir tedarikçiden müşteriye geçişini entegre eden, koordine eden ve kontrol eden bir süreçtir.

Tedarik zincirleri bu nedenle satın alma / satın alma, yapım, taşıma ve satış faaliyetlerini içerir.
Bu nedenle, Tedarik Zinciri Yönetimi’nde, çeşitli malların depoda “birleştirilmesi” ile yönetilmesi gereken birçok tedarik zinciri vardır.
Depolar, tedarik zinciri altyapısının ayrılmaz bir parçasıdır.

Depo yönetim sistemi (WMS)

 

Depo yönetim sistemi (WMS), bir işletmenin tüm envanterinde görünürlük sağlayan ve bir üreticiden veya toptancıdan depoya, perakendeciye ve son olarak mağaza rafına tedarik zinciri yerine getirme işlemlerini yöneten bir yazılım çözümüdür.

Bir Depo Yönetimi Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Daha Hızlı Envanter Devri
Envanter hareketini sınırlayarak ve kayıt doğruluğunu artırarak, bir Depo yönetim sistemi, teslimat sürelerini azaltmaya ve güvenlik stoğu ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur.

Geliştirilmiş Müşteri Hizmeti
Bir Depo Yönetimi Sistemi, envanter evrakının düşürülmesini sağlar (hepsi elektronik olarak tutulur). Siparişten teslimata kadar süreçleri kolaylaştırarak, müşteriye daha gerçekçi teslim tarihleri vererek, müşteri şikayetlerinin seviyesini azaltarak ve genel müşteri hizmetinizi geliştirerek, ürün mevcudiyeti daha doğru bir şekilde belirlenebilir.

-Depo Personeli Azaltıldı

-Daha iyi Stok Kontrolü

-Optimize Depo Alanı

 

Matris,Kanada ve Orta Doğu’da lider bir uluslararası WMS(Depo Yönetimi Sistemi) / lojistik yazılım ve çözüm satıcısıdır.

Özel Lojistik Çözümleri:

Mantis, belirli dikey pazar sektörleri ve ülkeler / bölgeler için özel Tedarik Zinciri Yönetimi çözümleri tasarladı ve geliştirdi:

Araç Rota Optimizasyonu, Teslim Belgesi, Filo Yönetimi ve Dağıtım Kar & Zararını içeren Dağıtım Yönetimi ve Optimizasyonu.
Envanter Planlama ve Optimizasyon.
Depo Kaynakları Gelişmiş Planlama ve Çizelgeleme.
Üretim Yönetim Sistemi.
Yiyecek ve içecek endüstrisi için Kalite ve Güvenlik Planlama ve Uygulama sistemi.
Konteyner terminallerini ve lojistik merkezlerini yönetmek için Konteyner Terminali Yönetim Sistemi (CTMS) ve Konteyner Yük İstasyonu (CFS).
Bankacılık, sigorta, devlet, vb. Tutulan büyük fiziksel belge arşivlerine erişimi otomatikleştirmek için Fiziksel Belge Arşiv Yönetimi
Belge Yönetimi-İş Akışı – & – Çağrı Merkezi teknolojileri ve uygulamaları ile Lojistik Müşteri Hizmetleri Otomasyonu.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here